Logo Klub Ciconia
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZalogujAlbumDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mewy i pomost
Autor Wiadomość
mkulas

Wysłany: 2014-07-29, 11:34   Mewy i pomost

Witam wszystkich.

Otóż mam pewien problem z mewami. Każdego dnia jak wstanę muszę myć duży pomost, ponieważ jest on cały zasrane przez mewy. Czy istnieje jakiś sposób, aby zmieniły one miejsce załatwiania swoich potrzeb ?

Pozdrawiam

zoomaniak 

Wysłany: 2014-07-29, 11:45   

mkulas, cześć :)

mewy nie zrobiły sobie z podestu toalety, tylko najwyraźniej przesiadują tam a potrzeby fizjologiczne robią swoją robotę :mrgreen: Żarty żartami :) Spróbuj zaobserwować dlaczego w ogóle tam przesiadują. Odpoczywają, śpią, szukają pożywienia wśród odpadków, i ile ich jest - pojedyncze czy w gromadzie? To istotne, bowiem zrozumienie przyczyny przysiadywania pomoże w znalezieniu jakiegoś sposobu - co wcale też nie jest łatwe ani nie daje gwarancji, że się uda.

Przyglądnij się im w ciągu dnia, oraz pod wieczór, i napisz o swoich obserwacjach. Może wspólnymi siłami uda się znaleźć mądre rozwiązanie :)

mkulas

Wysłany: 2014-07-29, 14:58   

Przylatują tutaj gromadą. Wydaje mi się, że odpoczywają. Siedzą gdzieś od 5 rano do 9. Może wcześniej. O godzinie 9 ja już się zjawiam na miejscu i odlatują.

zoomaniak 

Wysłany: 2014-07-30, 08:49   

mkulas, czyli z pomostu robią sobie pewnie "przystanek". Nie wiem na ile byłoby to możliwe, ale kilka razy z rzędu - dzień w dzień - wypadałoby pojawić się na pomoście jeszcze przed mewami. Ptaki szybko się uczą i dostosowują, więc jeśli zobaczą, że przez kilka dni z rzędu nie mogą przysiąść, to poszukają innego miejsca. Spróbuj, może się uda :)

Odpowiedz do tematu