Logo Klub Ciconia
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZalogujAlbumDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaleziony jerzyk bez przerwy piszczy.
Autor Wiadomość
magdalaura 

Wysłany: 2015-07-17, 16:45   Znaleziony jerzyk bez przerwy piszczy.

Witajcie,

06.07 znalazłam na podwórku przerażonego młodego jerzyka, który prawdopodobnie wypadł z gniazda podczas burzy. Nigdy wcześniej nie zajmowałam się ptakiem, toteż lekko spanikowana z powodu takiej nowości zaczęłam czytać artykuły, m.in. również Wasze forum; skomponowałam przyjazny kartonik i przepyszną mieszankę nabiałową. :wink: Początkowo skrzydlaty w ogóle nie reagował, z dziobem wbitym w róg kartonu siedział bez ruchu, nie przyjmował ani wody, ani jedzenia. Mniej więcej po dwóch dniach udało mi się metodą prób i błędów go nakaramić (próbował capnąć mi palca, a "przez przypadek" chwycił mieszankę na patyczku :cool: ). Jest już ze mną 11 dni i ogólnie dobrze nam się współpracuje, jest bardzo żarłoczny, chętnie się przemieszcza swoim pingwinim krokiem, upierzenie coraz mniej przypomina pisklęcy puszek, a samo ptaszysko rośnie jak na drożdżach.

Pojawia się tylko problem: czemu biedak ciągle piszczy, czy to normalne u jerzyków? Nieważne, czy jest ktoś w pobliżu, czy siedzi sam, w dzień, w nocy - ciągle piszczy. Czasem robi sobie w tym przerwę, kiedy coś go zainteresuje i kręci uroczo główką, a później znowu płacze...?

PaniAmatorka 
uśmiech :)

Wysłany: 2015-08-18, 19:54   

wydaje mi się,że u jerzyków jest to normalne przynajmniej u dorosłych...wiesz nigdy nie miałam styczniości z młodym jerzykiem, ale spróbuj sb przypomnieć dźwięki które wydają te małe szaleńcze lataki co po blokach latają też tak piszczą nie? drą się na potegę :razz:

Odpowiedz do tematu