Logo Klub Ciconia
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZalogujAlbumDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gosia
2011-01-06, 19:55
Sokoły wędrowne w Warszawie - sezon lęgowy 2010
Autor Wiadomość
podglądacz 

Wysłany: 2010-12-29, 07:33   

Wczorajsze obserwacje jura

jur 
latanie to...

Wysłany: 2010-12-29, 11:06   

Dzięki podglądacz za wstawienie fotek :grin: .

Sawa jak zwykle w tym samym miejscu.Jej zakres poruszania się po gzymsie wynosi jakieś 150 cm więc łatwo można ją wypatrzeć.
Tu dochodzimy do swoistego paradoksu.Codziennie przechodzi lub przejeżdża tam powiedzmy jakieś 200-300 tys.ludzi.Ciekawe ilu wie że tam siedzi sokół i że ma tam gniazdo :shock: .Myślę że jeden procent to za dużo (3000 osób) bo wtedy były by tłumy oglądających,a przeważnie jestem sam :sad: .Jeden promil jest bardziej prawdopodobny ,ale wraz z internautami.
Trzeba się poważnie zastanowić jak to zmienić,aby KAŻDY kto tam przechodzi lub przejeżdża miał świadomość że ,w centrum miasta gniazduje jeden z najbardziej zagrożonych wyginięciem ptaków.

Mój pomysł - BANER ,na którym jest opis,zdjęcie gniazda i sokoła.
Sokół wędrowny może stać się najlepszą wizytówką stolicy,a wtedy zacznie dziać się jeszcze wiecej pozytywnych rzeczy z pożytkiem dla Sokoła i nas wszystkich.Tej szansy nie wolno nam zmarnować.Mam nadzieję że wspólnie coś wymyślimy.

Aron62 

Wysłany: 2010-12-29, 11:11   

Zapewne siedzi w oknie tuż pod tarasem widokowym ,tylko nie wiem od której strony .Dylemat ,kto to ? Prawdopodobnie Wars ?

Aron62 

Wysłany: 2010-12-29, 11:33   

Jur nam potrzebny jest pod patykiem duży odpowiednio wyeksponowany monitor z podglądem na gniazdo . Najlepiej od strony Alej Jerozolimskich .Tam zajeżdżają autokary z wycieczkami z całej Polski ,zresztą nie tylko. Dziś kiedy jest mobilny ,bezprzewodowy internet to nie problem .To gniazdo będzie większą atrakcją niż PKiN ,mieliście dowód na to kiedy poinformowałem wycieczkę wychodzącą z patyka o siedzących tam sokołach ,wszyscy byli w szoku ,i nie dowierzali . A każdy chciał je zobaczyć .Smutne było to ,że przewodnik nie miał też pojęcia o ich istnieniu . Trzeba mocno przycisnąć Adminów ,żeby ruszyli temat we władzach zarządu PKiN . A jak nie to sami napiszemy petycję , a pod patykiem będziemy zbierać podpisy .Początek akcji - połowa Stycznia ,jak wstępnie umówione spotkanie .Myślę ,że jak nam szczęście dopisze to następny lęg będziemy oglądać już pod patykiem .

falco 
www.peregrinus.pl

Wysłany: 2010-12-29, 12:59   

Cytat:
Jur nam potrzebny jest pod patykiem duży odpowiednio wyeksponowany monitor z podglądem na gniazdo .

Możnaby np coś takiego zorganizować http://peregrinus.pl/pl/a...koly-w-brukseli

walt 
walt

Wysłany: 2010-12-29, 13:55   

Mogło by być coś takiego na wzór Brukseli, ale może jeszcze poszerzone o sprzedaż (np. w pobliskim kiosku) gadżetów związanych z sokołami. A może jakaś stacjonarna luneta do obserwacji, uruchamiana po wrzuceniu odpowiedniej monety? Byłyby to jakieś dochody na dalszą reintrodukcję sokoła wędrownego i zakup lepszego sprzętu do obserwacji gniazd.

jur 
latanie to...

Wysłany: 2010-12-29, 14:24   

Aron nic tylko przyklasnąć pomysłowi.Wynajęcie kontenera to kosz ok.800 zł/mies.
Tak jak wspomniałeś na spotkaniu coś wymyślimy ,tym bardziej że będzie ktoś ze Stowarzyszenia.

A na wczorajszych fotkach to jest Sawa od strony ul.E.Plater , tuż pod tarasem widokowym.

podglądacz 

Wysłany: 2010-12-30, 08:36   

Trudno się dziwić,że sokoły wybierają cieplejsze miejsca pobytu.... :grin:

Ika 

Wysłany: 2010-12-31, 14:08   

W zaśnieżonym gnieździe Sylwestrowy Ptaszek...

Aron62 

Wysłany: 2010-12-31, 18:32   

falco 
www.peregrinus.pl

Wysłany: 2011-01-01, 21:59   

Z nowym rokiem rozpoczynamy nowy sezon 2011 na nowym forum bezpośrednio na stronie z podglądem sokolich gniazd.
Zapraszamy na http://peregrinus.pl/pl/p...niazda-w-polsce

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi