Logo Klub Ciconia
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZalogujAlbumDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Orla
Autor Wiadomość
adadżna 
adadżna

Wysłany: 2010-09-14, 11:56   Orla

Według informacji Admina , Nasza Wspaniała Orla ( siostra biednej , utopionej Rafki...), od dwóch tygodni przebywa w Pruszkowie II , nie przejmując się mafią. Wszelkie dane na niebie i ziemi wskazują na Jej upodobanie do wypoczynku na kominie o wysokości 260 m i prowokują Młodą Sokoliczkę do ironicznego uśmieszku pod adresem Rodziny Warszawskiej , której siedziba , PKiN ma zaledwie 230,68 m ! :mrgreen:
Oto , dla przypomnienia , wizerunek Orli ...

proszę zwrócic uwagę na zdecydowany wyraz ''twarzy'' , świadczący o silnym charakterze ...

A to sławetny komin pruszkowski , obiekt westchnień miłośników sportów ekstremalnych ...

Admin zasugerował , aby Zastępy Sokołolubne , jeszcze przed ''spożyciem grilla '', udały się na poszukiwanie Sokolicy , Nadziei Rodzimej Restytucji !!! :lol:

potwornicka 
warszawianka

Wysłany: 2010-09-14, 12:12   

W takim razie przybędziemy! :cool: Oczywiście, że przed spożyciem grilla, bo po, to obawiam się, że moglibyśmy nie znaleźć nawet komina :wink:

adadżna 
adadżna

Wysłany: 2010-09-14, 13:04   Och..., Potwornicka ...

W tej sytuacji trzeba spytać dyskretnie Stowarzyszenia , czy nie zostały jeszcze jakieś nadajniki ''na stanie'' ... :lol:

potwornicka 
warszawianka

Wysłany: 2010-09-14, 13:19   

Dziękuję, ja się wolę zgubić ;) Z anteną na plecach chodzić nie będę :D

adadżna 
adadżna

Wysłany: 2010-09-17, 20:42   ORLA ! ! !

Nasz Wielki i Zasłużony Entuzjasta Sokołów, CATERING 7777 , TEN-KTÓREGO -NIE -WOLNO-CHWALIĆ :wink: udał się na poszukiwanie ORLI dnia 14 września br. po informacji admina , którą cytuję :
admin : Orla była widziana na kominie 10 września o 18.40. Wygląda na to, ze nocuje na kominie a potem zwiedza okolice. Najlepiej więc próbować ją zaobserwować wieczorem albo wcześnie rano.
Relacja CATERINGA 7777 : Jeździłem dzis pod komin, gdzie ostatnio Orla przebywa, niestety nie było jej. Po obserwacji ptaków też można było zaobserwować ,że nie ma Orli .
CATERING 7777 jest twardym ornitologiem i 16 września miał więcej szczęścia :
Witam, dziś byłem jeszcze raz. Orla siedziała na kominie dość długo ale nie mogłem jej zlokalizować, musiałem poczekać ,aż zacznie fruwać. Pojawiła się ok.18:30 i fruwała kilka razy wokół komina ,aż nastała noc. Spotkałem też jednego Pana który też obserwował Orlę.

A TEN PAN TO NASZ NOWY MIŁOŚNIK PTAKÓW i WSZELKIEJ PRZYRODY -WALT . WITAMY GO SERDECZNIE ! ! ! :lol:

Oto JEGO dzisiejsza relacja z '' Wyprawy na Orlę :''

Walt :Komin jest: patrząc od W-wy, za Pruszkowem w miejscowości Moszna. Witam wszystkich podglądaczy i niniejszym chciałem przekazać co następuje: byłem pod kominem i widziałem Orlę. O 18.25 nagle pojawiła się nad kominem, na chwilę zawisła w powietrzu a następnie pięknie spłynęła i usiadła od północno-zachodniej(dla mnie niewidocznej)strony. O 18.55 postanowiła zmienić miejsce i po kilku okrążeniach usiadła gdzieś tak na wysokości 5/6 komina od strony północnej. Zrobiłem kilka fotek, ale mam zbyt słaby sprzęt i Orlę widać jedynie jako punkcik.
Oto fotki

A to mapa , gdyby ktoś marzył o odwiedzeniu Orli

SZEROKICH I BEZPIECZNYCH LOTÓW, ORLA ! ! ! :grin:
Ostatnio zmieniony przez Gosia 2010-09-19, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  

Alicja 
Alicja

Wysłany: 2010-09-17, 21:47   

Adadżna, Catering i Walt, dzięki za relacje :grin:

aalina 
aalina

Wysłany: 2010-09-17, 21:59   

Brawo Adadżna, Catering i Walt.

pozdrawiam

adadżna 
adadżna

Wysłany: 2010-09-18, 19:25   Walt w akcji ...

Dziś kilka Osób Sokołolubnych udało się na poszukiwanie Orli w towarzystwie CATERINGA 7777 oraz Walta . Walt wrócił i zdał relację , a reszta Towarzystwa...szuka nadal... :lol: (...szukajcie , a znajdziecie... :wink: )

Walt : Witam kogo jeszcze nie witałem. Niniejszym składam najnowszy krótki żołnierski meldunek dot. ORLI: w godz. 14:10-15:20 - brak kontaktu wzrokowego z wypatrywanym obiektem. A tak poważnie, to pomimo usilnych i tęsknych wypatrywań przez czworo biesiadników dzisiejszego grilowania i mnie, ORLA nie była łaskawa się pokazać. Całkowicie nas zignorowała. Tak więc, grilowicze pogrążeni z tego powodu w głębokim smutku udali się na biesiadę a ja do swoich domowych obowiązków.
:grin:
Ostatnio zmieniony przez Gosia 2010-09-19, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  

J-23 

Wysłany: 2010-09-26, 08:45   

Zmiana na telemetrii przez zwiększenie powiększenia mapy,
czyli teraz mamy bardziej dokładne przybliżenie komina.
Co dało się zauważyć że Orla przebywa zawsze koło kimina
a nie na kominie.

aalina 
aalina

Wysłany: 2010-09-26, 10:37   

Czeka na przystojniaka który ją na komin zaprosi. Porządek w przyrodzie musi być.

falco 
www.peregrinus.pl

Wysłany: 2010-09-26, 11:02   

Orla przebywa na kominie a widoczne przesunięcia wynikają z dokładności nadajnika - 15 m, oraz tego, że zdjęcie zrobione jest pod kątem i należy patrzeć na podstawę komina a nie na jego wierzchołek. Poza tym mogą wynikac pewne przesunięcia zdjęć w stosunku do rzeczywistych namiarów. Można to zauważyć np na drogach, gdzie przy chybrydowym widoku widać, że trasa mapy jest przesunięta w stosunku do zdjęcia.
Ponadto takie zbliżenia są chwilowe, wczoraj namieszałem coś w ustawieniach i webmaster musiał po mnie naprawiać. :mrgreen: Zaraz powinno wszystko wrócić do starych ustawień.

walt 
walt

Wysłany: 2010-09-26, 12:17   

Zgodnie z zapowiedzią, wczoraj byłem pod kominem. Spotkałem tam szanownego Cateringa wraz z rodzinką. Podglądanie można uznać za udane połowicznie. Widzieliśmy ganiające się wokół komina ptaszki (prawdopodobnie pustułki). Po pewnym czasie od komina oderwał się duży ptak i poszybował w stronę Warszawy. Przypuszczam, że mogła to być Orla. Nauczony poprzednim wyczynem Orli piszę tak oględnie, bo nigdy się nie ma pewności.

walt 
walt

Wysłany: 2010-09-26, 12:26   

Dodam jeszcze, że z miejsca obserwacji do komina jest ok. 700-800m i bez bardzo profesjonalnego sprzętu każda obserwacja jest zgadywanką.

walt 
walt

Wysłany: 2010-10-02, 20:38   

Byłem dzisiaj pod kominem, ale długo nic się nie działo. Aż nagle moim oczom ukazał się zbliżający skuterek a na nim wierny przyjaciel sokołów - Catering. Popatrzyliśmy, wymieniliśmy się poglądami a że nic nie latało to Catering postanowił zmienić punkt obserwacji i udał się w inne miejsce. Nagle (godz.18:30) od strony północno zachodniej pojawił się duży ptak, który po dwukrotnym okrążeniu komina zakotwiczył gdzieś tak na wysokości 5/6 od strony północnej. Przypuszczam, że mogła to być nasza oblubienica - ORLA. Nauczony jednak poprzednim przykrym doświadczeniem, tylko domniemywam. Zobaczymy co pokaże telemetria.

adadżna 
adadżna

Wysłany: 2010-10-02, 21:11   

Walt , jak Oblubienica to musiała być Orla . :lol: Jak to miło , że mamy takich Wyczynowców - Obserwatorów . Dziękuję Obu Panom za odwiedzenie Naszej Bohaterki Orli , a Waltowi , Cennemu Nabytkowi Forum za piękną relację . :lol:

Odpowiedz do tematu