Logo Klub Ciconia
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZalogujAlbumDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gosia
2011-06-27, 16:26
Sokoli - Hyde Park
Autor Wiadomość
falco 
www.peregrinus.pl

Wysłany: 2010-12-08, 21:25   

dziuniek napisał/a:
Po uzgodnieniu do kogo (może falco ? - wyjechał z dorzutką, więc wie ile może dołożyć ze Stow.) niezwłocznie się zastosuję .

Może zróbcie to we własnym zakresie. Z dorzutką chyba sobie poradzimy :wink: Nie sądzę żeby uzbierało się na hubble'a :wink: a na coś mniejszego chyba jakoś damy radę :grin:

Aron62 

Wysłany: 2010-12-09, 22:17   

http://www.fakt.pl/Lekarz...ly,89861,1.html

dziuniek 

Wysłany: 2010-12-09, 22:55   

Kłusownicy też na leczenie. Kilkutygodniowe przymusowe. Codziennie lewatywa i płukanie żołądka. Za Szwejka tak podobno złamania leczyli. Trucicielom na głowę też powinno pomóc.

Alicja 
Alicja

Wysłany: 2010-12-09, 23:44   

Dziuniek, jestem ZA :!:

mm-aga 

Wysłany: 2010-12-09, 23:46   

Dziuniek, łagodny jesteś. Ja bym im kazała przed lewatywą i płukaniem żołądka zżerać to zatrute mięso... A na leczenie głowy - bejsbol...

emen5 
emen5

Wysłany: 2010-12-10, 00:22   

Mm-aga ja Cię popieram :!:

dziuniek 

Wysłany: 2010-12-10, 12:09   

Racja mm-aga. Zapomniałem o narkozie. Bez znieczulenia to niehumanitarne. Koniecznie bejsbol.

Peregrinus 
www.peregrinus.pl

Wysłany: 2010-12-10, 16:05   

falco napisał/a:
dziuniek napisał/a:
Po uzgodnieniu do kogo (może falco ? - wyjechał z dorzutką, więc wie ile może dołożyć ze Stow.) niezwłocznie się zastosuję .

Może zróbcie to we własnym zakresie. Z dorzutką chyba sobie poradzimy :wink: Nie sądzę żeby uzbierało się na hubble'a :wink: a na coś mniejszego chyba jakoś damy radę :grin:

Wracając do tego tematu.
Jak zbierzecie deklaracje co do kwoty jaką możecie zebrać, Zarząd Stowarzyszenia podejmie decyzje o kwocie jaką możemy dołożyć (by formalnościom stało się zadość) i uzgodnimy co konkretnie kupić.
Po dokonaniu wpłat możemy przystąpić do dalszego działania.
Podwojenie kwoty powinno istotnie wpłynąć na jakość sprzętu :)
Będzie tez konieczne wyznaczenie jednej osoby która formalnie będzie się sprzętem opiekować.

mm-aga 

Wysłany: 2010-12-11, 03:12   

Dziuniek, kilka(naście) lat temu na grzybobraniu widziałam sarnę we wnykach. Teraz piszę poważnie. To nie był przyjemny widok, komórki dopiero wchodziły w życie, nawet nie miałam jak zadzwonić do leśnictwa. Myślisz, że nie użyłabym tego bejsbola, gdybym trafiła na tego kłusownika? Bez namysłu! Te piękne oczy zdziwione w agonii... Straszne.

Aron62 

Wysłany: 2010-12-11, 16:13   

Żeby nie okazało się ,że Stowarzyszenie po dokładce ogłosi bankructwo :lol:

CATERING7777 
NICK NIEAKTYWNY

Wysłany: 2010-12-11, 16:40   

Nie ma żadnego oddzewu, więc jutro (niedziela g.11 ul.E.Plkater 47 chętnych zapraszam)
po konsultacji coś się wyjaśni w sprawie rozpoczęcia zrzutki.

CATERING7777 
NICK NIEAKTYWNY

Wysłany: 2010-12-11, 16:42   

W-wa ul.E. Plater 47 (w stałym miejscu).

podglądacz 

Wysłany: 2010-12-14, 17:22   

Na prośbę marsz wstawiam filmik

F I LM I K

jur 
latanie to...

Wysłany: 2010-12-14, 23:13   

W kwesti zakupu lunety

Drodzy Sokołomaniacy!
W związku z planowanym zakupem lunety ,chciałbym odpowiedzieć na niektóre pytania i rozwiać pewne wątpliwości.Wczorajsza burzliwa dyskusja ,jaka odbyła się na Shoutbox wyniknęła z tego ,że nie wszyscy zainteresowani mieli dostateczną ilość informacji.Stąd tyle emocji.Jako że pomysłodawcą jest Catering,więc zrobiliśmy spotkanie dn.12.12.2010 pod Pałacem celem omówienia szczegółów.Spotkanie nasze było poprzedzone odwiedzinami p.Sławomira Sieleckiego wraz z rodziną na którym to grupę sokołomaniaków z Warszawy reprezentowałem (niestety) tylko moją skromną osobą. Po sobotnim ustaleniu szczegółów z p.Sielickim,w niedzielę przekazałem wiadomości grupie i oto co ustaliliśmy.
Grono nasze wybrało mnie jako "koordynatora" z p.Sielickim w sprawach związanych z zakupem sprzętu,pomocy w zakładaniu nowych gniazd i robienia skrótów nagrań z co ciekawszych momentów życia sokołów warszawskich(był taki projekt na wiosnę tego roku ale coś nie wyszło).Nie znaczy to że nikt inny nie może zwrócić się bezpośrednio do "admina".
Zgadzamy się na zakup lunety wraz ze Stowarzyszeniem.Stowarzyszenie nie określiło granicy do jakiej będzie współfinansować sprzęt.Warto więc zebrać większą kwotę i kupić coś dobrego.
Luneta będzie własnością Stowarzyszenia.
Ustalamy kwotę 3-4 tys.złotych,(drugie tyle nam dołożą)za to już można kupić coś dobrego,jak powiedział p.Sielicki.Po drugie myślę że wspólnie możemy taką sumę zebrać.
Nie ustaliliśmy do kiedy będziemy zbierać pieniądze.Uważam że nie ma pośpiechu,więc wstępnie ustalamy datę na koniec kwietnia(będą już młode).Niebawem Swięta ,Nowy Rok więc ...spokojnie.
Każda wpłata jest absolutnie dobrowolna.
Konto na które można wpłacać pieniądze widnieje na samym dole strony www.webcam.peregrinus.pl
Dopisek "darowizna na lunetę PKiN" (bardzo ważne)
Co do użytkowania lunety to ustalimy 5-10 osób z Warszawy które będą miały stały dostęp do sprzętu.Wydrukujemy dla tych osób jakieś legitymacje lub coś w tym rodzaju.To wcale nie znaczy że grupa ta "zawłaszczy" dla siebie lunetę na co wiele osób,często kosztem mniejszch lub większch wyrzeczeń się złożyło.Ja widzę to tak:Jeżeli pan/pani X zechce przyjechać pod patyk aby poogąlać sokoły,daje znać (tel.;e-mail,itp.)osobom które mają dostęp i wspólnie sobie "posokolą".Z 10 osób zawsze ktoś bedzie miał czas.Jeżeli będzie większe "zapotrzebowanie" to zwiekszymy liczbę osób z dostępem do lunety.
Narazie największym problemem jest znalezienie miejsca blisko Pałacu aby sprzęt ten mógł być bezpiecznie przechowywany a zarazem dostępny.
Ze spraw bieżących jakie przekazał p.Sielicki to:
Będzie podniesiona kamera (lampa jest nie do ruszenia) na Pałacu.
W planach jest druga kamera po przekątnej patyka.
Admin wstępnie zgodził się na to aby nasza kamera była bardziej mobilna.Zarekomendowałem dwie osoby więc zobaczymy.
Planowane jest założenie gniazda na E.C."Siekierki" w Wa-wie.
Praca Stowarzyszenia daje coraz lepsze wyniki bo prawdopodobnie w lasach w Polsce są zajęte 3 nowe gniazda.
Jeżeli będziecie mieli drodzy Forumowicze jakieś pytania,pomysły,sugestie to śmiało.
Na zakończenie ze swojej strony proszę o mobilizację w tym temacie i hojne wpłaty,a będziemy mieli super sprzęt i jeszcze lepsze zdjęcia ku uciesze nas wszystkich.
Jako że wczoraj sprawy pieniędzy zdominowały dyskusję pozwolę sobie powtórzyć raz jeszcze:wpłacają tylko Ci którzy chcą,panuje tu absolutna dobrowolność.Tak swoją drogą to mnie marzy się uzbierać 4-5 tys. a marzenia się spełniają tym którzy je mają.

mm-aga 

Wysłany: 2010-12-15, 00:25   

Jur, na sb wpisałam, a tu powtarzam: za pomocą konta mojego syna już przelałam kwotę zadeklarowaną. I oby szybko te wpłaty wpływały, bo czas z czasem coraz szybciej pędzi i ani się nie obejrzymy, jak w gnieździe będą jaja... i młode (oby szczęśliwie dochowane) :razz:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi